آپدیت پاییزی روی 90 درصد دستگاه‌های مبتنی بر ویندوز 10 نصب شده است

آپدیت پاییزی روی 90 درصد دستگاه‌های مبتنی بر ویندوز 10 نصب شده است

بر اساس جدول زمان‌بندیِ مایکروسافت، آپدیت بهاری ویندوز 10 با عنوان Spring Creators یا رداستون 4 از روز دوشنبه، سیزدهم فروردین آماده عرضه می‌شود. اما حالا تحلیلگران نشان داده‌اند که آپدیت پیشین این سیستم عامل که با نام Fall Creators شناخته می‌شود از همین حالا 90 درصد از آمار کاربران ویندوز 10 را در اختیار خود دارد.

بر اساس گزارش موسسه تحلیلی AdDuplex، آپدیت پاییزی روی بیش از 90 درصد کامپیوترهای مبتنی بر سیستم عامل ویندوز 10 نصب شده است. رداستون 3 یا همان آپدیت پاییزی ویندوز 10 یکی از محبوب‌ترین به ‌روز رسانی‌های این سیستم عامل به حساب میاید که بسیاری کاربران تمایل بیشتری نسبت به دانلود و نصب آن پیدا کرده‌اند.

هفت ماه از انتشار نهایی رداستون 3 می‌گذرد و این به‌روز رسانی در مدت مشابه نسبت به آپدیت پیشین خود با عنوان Creators بسیار موفق‌تر عمل کرده است. برای مقایسه باید گفت که آپدیت Creators پس از هفت ماه از انتشار عمومی‌اش، تنها روی 72 درصد دستگاه‌های مبتنی بر ویندوز 10 نصب شده بود.

علاوه بر این، نزدیک به 0.4 درصد کاربران ویندوز 10 از همین حالا آپدیت رداستون 4 را از طریق عضویت در برنامه اینسایدر دریافت کرده‌اند.

مایکروسافت از یک ماه پیش اعلام کرد که آپدیت‌های بزرگ سیستم عامل ویندوز 10 تنها به صورت مرحله‌ای قابل دریافت و نصب هستند. این شرکت دلیل این تصمیم را اقدام برای کاهش احتمال بروز مشکلات مختلف عنوان کرده است. از همین حیث کاربرانی که تصمیم دارند تا 2 روز دیگر به‌روز رسانی جدید ویندوز 10 را روی دستگاه خود نصب کنند، باید به آپدیت پاییزی مهاجرت کرده باشند، در غیر این صورت ممکن است مشکلات بسیاری برای دستگاه آن‌ها به وجود آید.

همان‌طور که گفته شد، آپدیت بهاری یا رداستون 4 از دو روز دیگر به صورت مرحله‌ای برای عموم کاربران در سطح جهان آماده عرضه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید