آپدیت پاییزی روی 85 درصد دستگاه‌های مبتنی بر ویندوز 10 نصب شده است

آپدیت پاییزی روی 85 درصد دستگاه‌های مبتنی بر ویندوز 10 نصب شده است

بر اساس گزارش‌های اخیر منتشر شده توسط وب سایت آماری AdDuplex، آپدیت پاییزی ویندوز 10 که با عنوان Fall Creators شناخته می‌شود روی بیش از 85 درصد از کامپیوترهای مبتنی بر این سیستم عامل نصب شده است.
آپدیت پاییزی تنها چهار ماه پیش و مشخصاً در روزهای پایانی ماه اکتبر 2017 منتشر شده است. با این حال میزان تمایل کاربران به دریافت و نصب این آپدیت بسیار بیشتر از آپدیت‌ها و به روز رسانی‌های کلی ویندوزی بوده است. در حقیقت، میزان تمایل کاربران برای نصب آپدیت Fall Creators در مدت زمان مشابه بیش از دو برابر میزان دریافت آپدیت Creators و آپدیت سالگرد بوده است.
ارائه قابلیت‌های مختلف، طراحی فلوئنت و پایداری هر چه بهتر سیستم عامل و اپلیکیشن‌های یونیورسال از جمله مواردی هستند که باعث شده‌اند تا آپدیت پاییزی مایکروسافت با استقبال گسترده‌تری نسبت به آپدیت‌های شش ماه و یک سال قبل از خود مواجه شود.
در این میان AdDuplex اعلام کرده که کاربران در برخی از کشورها نظیر کانادا، آلمان، استونی، فنلاند و آلمان در بیش از 90 درصد مواقع آپدیت پاییزی را روی دستگاه‌های خود نصب کرده‌اند. این در حالی است که در کشورهای چین و هند، تنها 60 درصد کاربرانِ کامپیوترهای ویندوزی این آپدیت را روی دستگاه خود دریافت کرده‌اند.
اطلاعات یاد شده در مورد آپدیت پاییزی در حالی منتشر شده است که مایکروسافت به احتمال زیاد تا چند ماه دیگر و مشخصاً ماه آوریل سال جاری میلادی تصمیم به عرضه چهارمین به روز رسانی بزرگ ویندوز 10 با عنوان آپدیت بهاری یا همان رداستون 4 دارد.
بر همین اساس، مایکروسافت تصمیم دارد تا رد استون 4 و پس از آن رد استون 5 را با قابلیت‌هایی بهتر عرضه کند تا کاربران سیستم عامل اختصاصی این کمپانی برای کامپیوترهای دسکتاپ، محبوبیت بیشتری نسبت به نسخه‌های قبلی خود و همچنین موارد مشابه موجود در بازار نظیر macOS و توزیع‌های لینوکس پیدا کند.

دیدگاهتان را بنویسید