آپدیت پاییزی روی 5 درصد دستگاه‌های ویندوزی نصب شده است

آپدیت پاییزی روی 5 درصد دستگاه‌های ویندوزی نصب شده است

نزدیک به یک هفته از انتشار نسخه نهایی و عمومی آپدیت پاییزی با عنوان Fall Creators می‌گذرد و حالا شرکت‌های فعال در زمینه آمارگیری اینترنتی اعلام کرده‌اند که این آپدیت روی 5 درصد دستگاه‌های مبتنی بر ویندوز 10 نصب شده است.

بر اساس ادعای AdDuplex در گزارش ماهانه این شرکت برای اکوسیستم ویندوز، آپدیت پاییزی تنها یک هفته پس از انتشار، در % 5.3 کامپیوترهای ویندوزی نصب شده است.

این شرکت همچنین ادعا کرده که تمایل کاربران برای دانلود و نصب این آپدیت به نسبت آپدیت قبلی، یعنی آپدیت Creators بسیار بیشتر بوده است.

در گزارش‌های مربوط به آپدیت Creators، در حال حاضر پس از گذشت نزدیک به شش ماه و از آپریل امسال از عرضه نهایی تنها روی 74.6 درصد کامپیوترهای مبتنی بر ویندوزی نصب شده است. این در حالی است که AdDuplex در ماه گذشته خبر از آمار دانلود 72.5 درصدی آپدیت Creators داده بود. به طور کل آپدیت Creators با واکنش سرد بسیاری از کاربران مواجه شد و حتی به نسبت آپدیت سالگرد نیز درصد کمتری از کاربران را به سمت خود جلب کرد.

آپدیت پاییزی روی 5 درصد دستگاه‌های ویندوزی نصب شده است

در عین حال آپدیت سالگرد ویندوز 10 که سال گذشته در اکتبر 2016 تا آپریل امسال که آپدیت Creators عرضه  شد روی 92 درصد کامپیوترهای مبتنی بر ویندوز 10 نصب شده بود.

علاوه بر اینکه آپدیت پاییزی با عنوان “نسخه عمومی رداستون 3” توانسته برای بار دیگر توجه کاربران را به خود جلب کند. فاکتورهایی نظیر سرعت عملکرد بالا، پشتیبانی از رابط کاربری سه بعدی به صورت آسان‌تر و در عین حال هدست‌های واقعیت ترکیبی و پرینت سه بعدی از جمله قابلیت‌های آپدیت پاییزی ویندوز 10 هستند که باعث شده این آپدیت استقبال بیشتری از نسخه قبلی داشته باشد.

آپدیت پاییزی روی 5 درصد دستگاه‌های ویندوزی نصب شده است

بر همین اساس AdDuplex پیش بینی کرده که آپدیت Fall Creators تاکنون به طور متوسط روی 20 درصد دستگاه‌های سری محصولات خانواده سرفیس و بخصوص سرفیس پروهای 4 و سرفیس پرو 2017 و همچنین سرفیس بوک نصب شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید