آپدیت ماه آوریل باعث سیاه شدن صفحه نمایشگر برخی از دستگاه‌ها می‌شود

آپدیت ماه آوریل باعث سیاه شدن صفحه نمایشگر برخی از دستگاه‌ها می‌شود

برخی از کاربران دستگاه‌های ویندوزی که به تازگی آپدیت ماه آوریل ویندوز 10 را روی دستگاه‌های خود نصب کرده‌اند، گزارش‌هایی مبنی بر سیاه شدن نمایشگر دستگاه خود را داده‌اند.

به طور دقیق کاربرانی که با این مشکل مواجه شده‌اند، همگی آپدیت نسخه KB4103721 را دریافت کرده‌اند. این آپدیت، تنها چند روز پس از عرضه نسخه اولیه آپدیت آوریل منتشر شده است که بسیاری از باگ‌ها و مشکلاتی که در دو هفته گذشته کاربران با آن مواجه بوده‌اند را برطرف می‌کرد. با این حال برخی از کاربران اعلام کرده‌اند که این آپدیت به خودی خود، شامل باگ‌های دیگری است که باعث سیاه شدن صفحه نمایش دستگاه می‌شود.

این مشکل همچنین توسط کاربران ویندوز 10 در بخش Microsoft Community نیز مطرح شده است و مایکروسافت هنوز برای آن راه حلی دقیق ارائه نداده است.

در حال حاضر تنها راه حل برای رفع این مشکل، رفتن به بخش Safe Mode ویندوز 10 و بازیابی از طریق بخش Restore Point است. البته شرط استفاده از این قابلیت این است که تا پیش از نصب آپدیت جدید، کاربران از دستگاه ریستور پوینت گرفته باشند. با توجه به اطلاعات منتشر شده، کاربرانی که با این مشکل مواجه شده‌اند در حال حاضر هیچ راهی برای بازیابی و تعمیر نرم افزاری دستگاه خود ندارند و تنها باید سیستم عامل دستگاه خود را به طور کامل از ابتدا Clean Install  کنند.

با توجه به مشکل ایجاد شده، توصیه می‌شود تا فعلاً کاربران دستگاه‌های مبتنی بر ویندوز 10 از نصب آپدیت جدید روی دستگاه‌ها خودداری کنند و به صورت موقت به‌روزرسانی دستگاه را از طریق بخش Windows Services به صورت دستی ببندند.  به طور کل، با توجه به مشکلات مربوط به آپدیت ماه آوریل، در حال حاضر نصب این به روز رسانی‌های جدید  روی دستگاه‌های ویندوزی توصیه نمی‌شود چرا که این آپدیت به هیچ وجه پایدار نیست و ممکن است در کارکرد کلی دستگاه اختلال‌های جدی ایجاد کند.

دیدگاهتان را بنویسید