آپدیت سپتامبر 2019 باعث اختلال آنتی ویروس ویندوز 10 می‌شود

آپدیت سپتامبر 2019 باعث اختلال آنتی ویروس ویندوز 10 می‌شود

بررسی اخیر کاربران حاکی از آن است که آپدیت جدید عرضه شده توسط شرکت مایکروسافت برای کامپیوترهای ویندوزی باعث به ریختگی و عدم کارکرد صحیح آنتی ویروس ویندوز 10  می‌شود.

این آپدیت که در ماه سپتامبر 2019 آماده عرضه شده است دارای یک باگ مهم است که از آن طریق آنتی ویروس ویندوز 10  امکان اسکن کردن تمامی دستگاه را به صورت مستقیم و کامل ندارد. این آپدیت جدید همچنین با مشکلاتی در زمینه باز کردن منوی استارت، سیستم امنیتی و دریافت آپدیت‌های کاربردی و ارتباط با شبکه‌های خانگی و محلی است. بر این اساس به کاربران توصیه می‌شود حتی‌الامکان این نسخه جدید را دانلود و نصب نکنند و بهتر است سیستم آپدیت سیستم عامل ویندوز 10 را ببندند و از نصب این نسخه به صورت کامل جلوگیری کنند.

مایکروسافت اعلام کرده که این مشکل باعث ایجاد مشکل در بخش Real time protection نمی‌شود با این حال کاربران همچنان امکان دسترسی به اسکن فایل‌های ویروسی روی هارد دیسک، اس اس دی و فلش‌های مختلف را ندارند. به همین دلیل به کاربران توصیه شده تا آپدیت یاد شده را تا زمان برطرف سازی آن ببندند. مایکروسافت اعلام کرده که این مشکل به‌احتمال زیاد در آپدیت اکتبر 2019 برطرف می‌شود و کاربران تنها باید چند روز تا زمان عرضه این نسخه منتظر باقی بمانند. گفتنی است که به روز رسانی‌های اخیر منتشر شده توسط مایکروسافت برای ویندوز 10 با مشکلات ویژه‌ای مواجه شده است و به همین دلیل کاربران ممکن است در این آپدیت‌های اخیر امکان استفاده بهینه از قابلیت‌ها و بازدهی لازم سخت افزاری دستگاه‌های خود را نداشته باشند.

لازم به ذکر است که پس از عرضه آپدیت الحاقی مربوط به رفع این مشکل کاربران می‌توانند آپدیت‌های جدید را دانلود  کرده و از آنتی ویروس ویندوز 10  به صورت بهینه استفاده کنند و دیگر با مشکلات یاد شده مواجه نشوند و همانند سابق امکان دسترسی به آنتی ویروس کاربردی را داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید