آپدیت حریم خصوصی ویندوز 10 به شماره تلفن‌های کاربران گسترش یافت

آپدیت حریم خصوصی ویندوز 10 به شماره تلفن‌های کاربران گسترش یافت

شرکت مایکروسافت به تازگی در آپدیت جدید حریم خصوصی نصب ویندوز 10 از کاربران درخواست شماره تلفن می‌کند.

بر همین اساس بیلد 17063 نسخه اینسایدر ویندوز 10 از این پس از کاربران می‌خواهد تا شماره تلفن خود را در یک باکس وارد کرده و آن را از طریق اینترنت ارسال کنند. جالب اینجا است که این صفحه هیچ گزینه‌ای برای رد کردن ندارد. برخی از کاربران و تحلیل گران ادعا می‌کنند که هدف اصلی مایکروسافت برای ایجاد این قابلیت، توسعه هر چه بیشتر ویندوز 10 برای پلتفرم دستگاه‌های همراه و موبایل است. مایکروسافت مدت زیادی است که تصمیم به توسعه نسخه همراه ویندوز 10 دارد. بر همین اساس مایکروسافت پروژه‌هایی نظیر اندرومدا را برای ساخت رابط کاربری متفاوت عرضه کند.

علاوه بر این، برخی دیگر از تحلیل گران ادعا کرده‌اند که اقدام اخیر مایکروسافت در اجبار ثبت شماره تلفن به منظور افزایش تعداد کاربران اپلیکیشن پیام رسان ویندوز صورت گرفته است. این در حالی است که بسیاری از کاربران از این مسئله ابراز نارضایتی کرده‌اند و اعلام داشته‌اند که قابلیت جدید ویندوز 10 می‌تواند به حریم خصوصی آن‌ها ضربه بزند. بر همین اساس بسیاری از کاربران نمی‌خواهند که شماره تلفن خود را به مایکروسافت ارائه دهند. در عین حال بسیاری از کاربران در مناطق مختلف، شاید دسترسی به تلفن همراه یا آنتن دهی مناسب نداشته باشند.

کاربران پس از ثبت شماره تلفن در ویندوز 10 به صورت خودکار لینکی را دریافت می‌کنند که آن‌ها را به استفاده از نسخه همراه اپلیکیشن‌های مایکروسافت هدایت می‌کند. این اپلیکیشن‌ها شامل مرورگر اینترنت Edge، قابلیت Continue to PC ئ همچنین لانچر اختصاصی مایکروسافت می‌شود.

بر همین اساس، مایکروسافت دکمه رد کردن درخواست شماره تلفن را در نسخه جدید مخفی کرده است تا تمایل کاربران به ثبت شماره تلفن بیشتر شود.

اگر از کاربران ویندوز 10 هستید و تصمیم دارید سیستم عامل خود را به صورت کامل نصب کنید، باید دقت کنید که قابلیت یاد شده به راحتی قابل رد کردن نیست. به همین دلیل توصیه می‌شود در حین نصب، اتصال دستگاه خود به اینترنت را قطع کنید تا درخواست شماره تلفن برای شما نشان داده نشود.

دیدگاهتان را بنویسید