آپدیت جدید ویندوز 10 روز 18 اردیبهشت عرضه می‌شود

آپدیت جدید ویندوز 10 روز 18 اردیبهشت عرضه می‌شود

شرکت مایکروسافت پس از رفع مشکلات مربوط به آپدیت دهم آوریل، عرضه این به روز رسانی را برای روز هشتم می، معادل با 18 اردیبهشت آماده کرده است.

در روز اول عرضه نهایی آپدیت بهاری، با عنوان Spring Creators مایکروسافت متوجه وجود یک باگ بزرگ در آن شد و همین مسئله باعث شد تا این شرکت فرایند عرضه نسخه عمومی رداستون 4 را به تأخیر بی اندازند. اما حالا شنیده‌ها حاکی از آن است که مایکروسافت تصمیم دارد تا یک هفته دیگر، چهارمین به روز رسانی بزرگ سیستم عامل ویندوز 10 را برای کاربران عمومی عرضه کند.

گفتنی است که اطلاعات فاش شده در حال حاضر به صورت شایعه بوده و هنوز از طریق منابع رسمی مایکروسافت تائید نشده است. با این حال، یک کاربر چینی از طریق حساب کاربری توییتر خود، اعلام کرده که ردموندی ها تاریخ عرضه آپدیت دهم آوریل را به روز هشتم ماه می معوق کرده‌اند.

در صورت حقیقت داشتن این شایعه، کامپیوترهای ویندوزی تا هفته آینده و به صورت مشخص از تاریخ 18 اردیبهشت، بیلد 1803 این سیستم عامل را که شامل به آپدیت بهاری نیز هست؛ دریافت می‌کنند. همان‌طور که گفته شد، این به روز رسانی، تا پیش از این با عنوان رداستون 4 برای کاربران عضو برنامه اینسایدر عرضه می‌شد که حالا پس از انجام تست‌های مختلف قرار است تا هفته آینده در اختیار کاربران عمومی قرار بگیرد.

گفتنی است که این آپدیت به صورت مرحله‌ای و ابتدا برای کاربران آمریکایی عرضه می‌شود و ممکن است ارائه آن به کاربران دیگر کشورها، نظیر ایران تا یک هفته بعد از شروع انتشار این به روز رسانی طول بکشد. کاربرانی که برای دریافت این به روز رسانی عجله دارند، می‌توانند از طریق دستیار آپدیت ویندوز 10 یا همان Windows Update Assistant استفاده کنند.

لازم به ذکر است که فرایند دریافت و نصب این آپدیت تا حدودی طولانی‌تر از دیگر آپدیت‌ها خواهد بود. به همین دلیل کاربران باید از خاموش شدن دستگاه در حین آپدیت و همچنین قطع اتصال اینترنت خودداری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید