آپدیت جدید سرفیس پرو 3 برای مقابله با آسیب پذیری‌های پردازنده‌های اینتل منتشر شد

آپدیت جدید سرفیس پرو 3 برای مقابله با آسیب پذیری‌های پردازنده‌های اینتل منتشر شد

شرکت مایکروسافت به تازگی آپدیت امنیتی جدید خود برای تبلت‌های سرفیس پرو 3 را ارائه داده است که باعث مقابله با آسیب پذیری‌های مربوط به پردازنده‌های اینتل می‌شود.

مایکروسافت تنها چند ساعت پس از انتشار اخبار مربوط به آسیب پذیری‌ها و حفره‌های امنیتی مربوط به پردازنده‌های اینتل، به روز رسانی‌های امنیتی خود برای دستگاه‌های سرفیس را منتشر کرده بود. در عین حال تنها دستگاهی که از سری محصولات خانواده سرفیس از این آپدیت امنیتی بی‌بهره ماند، سرفیس پرو 3 بود.

مایکروسافت در آن زمان علت اصلی این مسئله را وجود پردازنده سری هسول در این تبلت‌ها عنوان کرده بود. اینتل در آن زمان اعلام کرد که عمده آسیب پذیری یاد شده متوجه پردازنده‌های هسول است، به همین دلیل آپدیت‌های امنیتی مربوط به دستگاه‌های مبتنی بر این سری از پردازنده‌ها، باید با کمی تأخیر عرضه می‌شدند.

اما حالا مایکروسافت به طور رسمی آپدیت امنیتی مربوط به سرفیس  پرو 3 را به کاربران ارائه داده است. آپدیت 3.11.2250.0 فریم ویر سرفیس پرو 3 که مشخصاً از روز 20 فوریه سال جاری میلاد به صورت تدریجی برای کاربران سراسر دنیا عرضه شده است و شامل موارد امنیتی برای آسیب پذیری‌های Meltdown و Specter می‌شود که می‌تواند این تبلت‌ها را  در برابر آسیب پذیری‌های یاد شده محافظت کند.

این آپدیت در حالی منتشر شده است که هنوز گزارشی مبنی بر کاهش سرعت پردازش سرفیس پروها از طرف کاربران منتشر نشده است. با این حال احتمال اینکه این به روز رسانی مشکلاتی که تا پیش از این در سرفیس پرو 4 مشاهده شده بود را، در خود جای داده باشد زیاد است. بر همین اساس، توصیه می‌شود تا در نصب این آپدیت احتیاط‌های لازم را به عمل بیاورید.

گفتنی است که این آپدیت به صورت رسمی و از طریق Windows Update قابل دریافت و نصب است و می‌توانید با اتصال دستگاه به اینترنت آن را به صورت خودکار دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید