آپدیت جدید اپلیکیشن Sticky Notes برای ویندوز 10 منتشر شد

آپدیت جدید اپلیکیشن Sticky Notes برای ویندوز 10 منتشر شد

مایکروسافت به تازگی آپدیت جدید اپلیکیشن یادداشت برداری ویندوز 10 را منتشر کرده است که طی آن، رابط کاربری این اپلیکیشن دستخوش تغییرات بزرگی شده است.

نسخه 2.1 اپلیکیشن Sticky Notes از همین حالا از طریق آپدیت‌های مایکروسافت استور در اختیار کاربران عمومی قرار گرفته است و کاربران می‌توانند آن را از طریق استور رسمی ویندوز دریافت کنند.

مهم‌ترین تغییرات ارائه شده در این نسخه شامل رابط کاربری جدید، طراحی تازه برای نوشتار یادداشت‌ها و همچنین آیکون این اپلیکیشن می‌شود.

Sticky Notes از این پس با آیکون جدیدی نشان داده خواهد شد که از ظاهری زیباتر نسبت به آیکون قبلی برخوردار است. علاوه بر این، طراحی منوی مربوط به یادداشت‌ها تغییر کرده است که در کنار رابط کاربری زیباتر، امکانات کاربردی‌تری را به کاربران ارائه دهد.

این اپلیکیشن، در حقیقت یکی از سرویس‌های پیش فرض مایکروسافت است که از زمان عرضه ویندوز ویستا به سیستم عامل رسمی مایکروسافت اضافه شده بود. با این حال Sticky Notes از زمان عرضه قابلیت Windows Ink در کنار آپدیت سالگرد ویندوز 10، محبوبیت بیشتری پیدا کرده است و تعداد کاربران آن افزایش یافته است.

آپدیت 2.1 اپلیکیشن Sticky Notes شامل بهبودهایی در زمینه بازدهی نیز می‌شوند. در صورت وجود یادداشت‌ها، اپلیکیشن Sticky Notes در لحظه استارت آپ ویندوز، باز خواهد شد و در دسکتاپ نشان داده می‌شود. همین مسئله باعث می‌شود تا زمان بالا آمدن و آماده به کار شدن کامپیوترهای ویندوزی تا حدودی تحت تأثیر آن قرار بگیرد.

در این میان، مایکروسافت در لاگ تغییرات آپدیت جدید اعلام کرده که نرم افزار یادداشت برداری پیش فرض ویندوز 10، سبک‌تر شده است و حجم کمتری از حافظه رم را اشغال می‌کند که باعث می‌شود تا Sticky Notes زمان کمتری برای اجرا نیاز داشته باشد.

گفتنی است؛ اگر از جدیدترین آپدیت‌های ویندوز 10 استفاده می‌کنید، از همین‌الان می‌توانید با مراجعه به مایکروسافت استور، آپدیت جدید این اپلیکیشن را دریافت و روی دستگاه خود نصب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید