آپدیت جدید اپلیکیشن Photos در ویندوز 10 با قابلیت های مشابه در آیفون

آپدیت جدید اپلیکیشن Photos در ویندوز 10 با قابلیت های مشابه در آیفون

مایکروسافت اخیرا نسخه جدید اپلیکیشن نمایش فایل های تصویری خود را به صورت آزمایشی عرضه کرده است. این نسخه جدید که از طریق استور برای کاربران ویندوز 10 قابل دریافت است شامل بهبود های بسیاری شده است.
تا پیش از این بسیاری از کاربران از کارکرد ضعیف این اپلیکیشن اعلام نارضایتی کرده اند. طبق شکایات آنها، اپلیکیشن پیشفرض نمایش تصاویر در ویندوز 10 اغلب تصاویر را با سرعت بسیار پایینی باز می کرد و قابلیت های مختلف مدیریت تصاویر در آن آنچنان که انتظار می رفت کاربردی نبود. همین مسئله باعث شد تا بسیاری از افراد به اپلیکیشن های مدیریت تصاویر دیگر نظیر ACDSee روی بیاورند. اما حالا مایکروسافت در آپدیت جدید خود علاوه بر برطرف سازی مشکلات فوق، اقدام به اضافه کردن قابلیت هایی جدید نیز کرده است.
این قابلیت های جدید باعث شده تا اپلیکیشن پیشفرض نمایش تصاویر در ویندوز 10 شباهت بیشتری به بخش مدیریت تصاویر آیفون پیدا کند. در آپدیت جدید Photos قابلیت جست و جو بر اساس رنگ پس زمینه و محتوا اضافه شده است و کاربران از این پس میتوانند با جست و جوی کلمات مختلف تصاویر مورد نظر خود را پیدا کنند. در عین حال کاربران امکان برچسب گذاری تصاویر برای جست و جو های بهتر را نیز دارند.
اما مهم ترین تغییر اعمال شده در این آپدیت اضافه شدن قابلیت ساخت ویدیو از عکس ها و ویدیو های دیگر است که مایکروسافت اسم آن را Story گذاشته. این قابلیت شباهت زیادی به photos memories در آیفون دارد و می تواند بر اساس سلیقه کاربر، تصاویر مختلف را با آهنگ و صدا های گوناگون ترکیب کرده و فایل های ویدیویی جدید بسازد. این قابلیت همچنین داری یک سیستم خودکار برای ساخت ویدیو های Story با حرکات سینماتیک نیز هست و میتواند فایل های ویدیویی خاطره انگیزی از تصاویر آرشیو کاربران بسازد.نهایتا این قابلیت میتواند با محتوای واقعیت ترکیبی نیز ادغام شود و خروجی های متفاوتی ارائه دهد.
آپدیت جدید در حال حاضر به صورت آزمایشی و تنها برای بعضی از کاربران ویندوز 10 که آپدیت Creators را دریافت کرده اند عرضه شده است. شما میتوانید نسخه نهایی این این اپلیکیشن را از طریق این لینک دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید