آپدیت اکتبر 2018 باعث نمایش صفحه آبی مرگ می‌شود

آپدیت اکتبر 2018 باعث نمایش صفحه آبی مرگ می‌شود

شرکت مایکروسافت پس از رفع مشکلات مربوط به پاک شدن فایل‌های شخصی کاربران در آپدیت جدید ویندوز 10 حالا با نمایش صفحه آبی مرگ در این سیستم عامل مواجه شده است.

آپدیت اکتبر 2018 پس از رفع مشکلات مربوط به حذف فایل‌های شخصی کاربران با کمی تأخیر برای تعدادی محدود از کاربران منتشر شد و حالا بیلد KB4462919 آن به عنوان بسته‌ای الحاقی در حال انتشار است. برخی از کاربران در این میان اعلام کرده‌اند که آپدیت جدید ویندوز 10 باعث نمایش صفحه آبی مرگ می‌شود و منجر به عدم کارکرد صحیح دستگاه‌ها می‌شود.

این مشکل اغلب در کامپیوترهای ویندوز اچ پی مشاهده شده است که طی آن صفحه آبی مرگ ارور WDF_VIOLATION را نشان می‌دهد. برخی از تحلیلگران و افراد حرفه‌ای این مشکل را به فایل سیستمی ذخیره شده در دایرکتوری  C:\Windows\System32\drivers\HpqKbFiltr.sys ربط داده‌اند و راه حلی را نیز برای آن ارائه داده‌اند که در ادامه به آن خواهیم پرداخت:

  1. ابتدا وارد Troubleshoot -> Advanced options -> Command Prompt شوید (به یاد داشته باشید که CMD باید با دسترسی ادمینستریتور باز شود)
  2. با دستور متنی cd c:\windows\system32\drivers به دایرکتوری درایورها بروید
  3. دستور ren HpqKbFiltr.sys HpqKbFiltr.sys_old را وارد کنید و CMD را ببندید

این کار باعث شده تا مشکل بسیاری از کاربران لپ تاپ‌های اچ پی برطرف شود. با این حال باید به یاد داشت که این روش روی کامپیوترهای دیگر تست نشده است و اگر به دلیل شرایط دیگری با صفحه آبی مرگ مواجه می‌شوید، از روش‌های دیگری استفاده کنید. این مشکل به احتمال زیاد به بایوس و UEFI برخی از دستگاه‌های اچ پی مربوط بوده و در دستگاه‌های دیگر قابل استفاده نیست.

علاوه بر این باید ذکر کرد که این وب سایت هیچ مسئولیتی در برابر روش توضیح داده شده ندارد و مسئولیت استفاده از آن کاملاً به عهده خود شما خواهید بود

دیدگاهتان را بنویسید