آپدیت امنیتی سرفیس پرو 3 منتشر شد

آپدیت امنیتی سرفیس پرو 3 منتشر شد

شرکت مایکروسافت از چند ساعت پیش آپدیت امنیتی فریم ویر سرفیس پرو 3 را آماده عرضه برای کاربران عمومی کرده است.

در این آپدیت برخی از حفره‌های امنیتی که در سرفیس پرو 3 وجود داشته برطرف شده است و کاربران از این پس می‌توانند با نصب این به روز رسانی، با امنیت بیشتری از دستگاه خود استفاده کنند. از آنجایی که تغییرات اعمالی در این به روز رسانی به مسائل امنیتی مربوط می‌شود، شرکت مایکروسافت جزئیات مربوط به حفره‌های امنیتی و نحوه مقابله با آن‌ها را در لاگ تغییرات آپدیت جدید فریم ویر سرفیس پرو 3 ارائه نداده است.

با این حال مایکروسافت توصیه کرده است که آپدیت فریم ویر جدید توسط تمامی کاربران سرفیس پرو 3 دریافت و نصب شود تا مشکلات امنیتی که تا پیش از این برای این دستگاه‌ها وجود داشته برطرف شود.

برخی از تحلیلگران اعلام کرده‌اند که این به روز رسانی‌ها احتمالاً مشکلات جزئی مربوط به حفره امنیتی Meltdown را که سال گذشته سروصدای زیادی به پا کرده بود، برطرف کرده است. این حفره امنیتی به طور مشخص روی دستگاه‌های قدیمی مبتنی بر پردازنده‌های نسل قدیم اینتل تأثیر گذاشته بود. از آنجایی که پردازنده سرفیس پرو 3 از نسل هسول است، احتمال آسیب پذیری از طریق این حفره امنیتی در آن بالا بوده است و به همین دلیل مایکروسافت در توسعه نسخه جدید فریم ویر، مشکلات مربوط به آن را برطرف کرده است.

کاربران از همین حالا می‌توانند با مراجعه به بخش Windows Update در تنظیمات اصلی ویندوز 10، آپدیت فریم ویر جدید را دریافت و روی کامپیوتر خود نصب کنند. علاوه بر این کاربران باید موارد احتیاط مبنی بر عدم خاموش شدن ناگهانی دستگاه در حین نصب آپدیت‌ها را رعایت کنند تا دستگاه با مشکلات دیگری مواجه نشود.

دیدگاهتان را بنویسید