آپدیت‌های امنیتی ویندوز 7 در آینده به صورت پولی ارائه خواهند شد

آپدیت‌های امنیتی ویندوز 7 در آینده به صورت پولی ارائه خواهند شد

شرکت مایکروسافت به تازگی اعلام کرده است که برخلاف جدول زمان‌بندی پیشین تصمیم دارد تا فرایند عرضه آپدیت‌های امنیتی ویندوز 7 را تا ژانویه سال 2023 میلادی ادامه دهد.

مایکروسافت همچنین اعلام کرده است که پس از پایان عمر عرضه آپدیت‌های امنیتی برای ویندوز 7، کاربرانی همچنان تصمیم به استفاده از این سیستم عامل دارند باید برای دریافت آپدیت‌های امنیتی پول پرداخت کنند. تا پیش از این، مایکروسافت تصمیم داشت تا از روز 14 ژانویه 2020 به عمر ویندوز 7 پایان دهد و پس از آن آپدیت‌های امنیتی برای ویندوز 7 ارائه نشود. اما موج اعتراض‌های منتشر شده از برخی از کاربران تجاری ویندوز 7 باعث شد تا مایکروسافت اعلام کند که بسته به شرایطی خاص حاضر به ارائه آپدیت‌های امنیتی برای این سیستم عامل است.

مایکروسافت معمولاً آپدیت‌های امنیتی مربوط به سیستم عامل ویندوز را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌دهد. با این حال این کمپانی بارها تلاش کرده است تا کاربران را از استفاده و نصب نسخه قدیمی‌تر ویندوز منع کند. شیوه‌هایی که معمولاً این کمپانی برای کاهش تمایل کاربران به استفاده از نسخه‌های قدیمی ویندوز به کار می‌گرفت معمولاً شامل قطع روند ارائه آپدیت‌های امنیتی و همچنین قطع توسعه برخی از نرم افزارهای کاربردی برای نسخه‌های قدیمی بوده است.

اما حالا مایکروسافت اعلام کرده است که در کنار ارائه آپدیت‌های امنیتی رایگان برای کاربران ویندوز 10، آپدیت‌های امنیتی ویندوز 7 را در ازای دریافت مبلغی مشخص عرضه می‌کند. این برنامه قرار است از سال 2020 تا 2023 ادامه داشته باشد و مایکروسافت توصیه کرده که برای دریافت رایگان آپدیت‌های امنیتی کاربران به ویندوز 10 مهاجرت کنند.

بدیهی است که این به‌روزرسانی‌های امنیتی تنها برای آ« دسته از کامپیوترهایی که لایسنس قانونی ویندوز 10 را دریافت کرده‌اند قابل دریافت و نصب است.

دیدگاهتان را بنویسید