آموزش تنظیم کلیپ بورد ابری در ویندوز 10

آموزش تنظیم کلیپ بورد ابری در ویندوز 10

مایکروسافت از ابتدای سال 2018 تصمیم گرفته تا قابلیت‌هایی ویژه را برای همگام سازی تلفن‌های هوشمند با کامپیوترهای مبتنی بر ویندوز 10 ارائه دهد.

بر همین اساس، آپدیت آوریل 2018 که با عنوان رداستون 4 توسعه یافته بود، مجهز به قابلیت تایم لاین شده بود که کاربران با استفاده از آن می‌توانستند کارهای مختلف را بین دستگاه‌های ویندوزی و تلفن‌ها و تبلت‌های مبتنی بر اندروید و آی او اس انتقال دهند.

اما حالا مایکروسافت در توسعه رداستون 5 اقدام به ارائه قابلیت کلیپ بورد ابری کرده است. کلیپ بورد ابری یا همان Cloud Clipboard در آینده به کاربران عادی ویندوز 10 اجازه می‌دهد تا محتوای مختلف را در یک دستگاه کپی کرده و آن را در دستگاه دیگر خود پیست کنند. این کار روند انتقال فایل‌ها، متن‌ها و لینک‌ها را آسان‌تر و سریع‌تر می‌کند و کاربران با استفاده از آن می‌توانند با رابطی یکپارچه‌تر میان تلفن هوشمند و کامپیوتر ویندوزی خود سوئیچ کنند.

بر اساس شایعات، مایکروسافت همچنین تصمیم دارد تا در آینده نزدیک از کلیپ بوردهای چندگانه نیز رونمایی کند تا کاربران بتوانند به صورت هم‌زمان چند مورد مختلف را کپی کرده و در دستگاه‌های دیگر خود آن‌ها را پیست کنند.

روش تنظیم کلیپ بورد ابری در ویندوز 10 بسیار آسان است و تنها نیاز به برداشتن چند قدم ساده دارد. البته باید به یاد داشت که کاربران برای استفاده از این قابلیت ابتدای باید آپدیت رد استون 5 را دریافت کنند. این آپدیت در حال حاضر تنها برای کاربران عضو برنامه اینسایدر ارائه شده است و کاربران عادی فعلاً قادر به تست قابلیت‌های آن نیستند.

برای تنظیم کلیپ بورد ابری در رداستون 5 باید فرایند زیر را انجام دهید:

  1. به تنظیمات اصلی ویندوز 10 و زیر شاخه System بروید
  2. در این بخش، به زیر شاخه Clipboard بروید
  3. ave Multiple Items را فعال کنید
  4. سپس گزینه sync across devices را نیز فعال کنید و سپس حساب کاربری مایکروسافت خود را وارد کنید

به یاد داشته باشید که اگر این آپشن‌ها در بخش تنظیمات شما وجود نداشته باشد، به منزله آن است که شما آپدیت بتای رداستون 5 را روی دستگاه خود نصب نکرده‌اید.

نسخه جدید اپلیکیشن Camera ویندوز 10 برای کاربران اینسایدر عرضه شد

دیدگاهتان را بنویسید