چگونه از Evernote به OneNote مهاجرت کنیم

Evernote و OneNote هر دو سرویس های یادداشت برداری آنلاین هستند که بر پایه فضای ابری کار میکنند. هر کدام از این دو سرویس با قابلیت های مختلف سعی در رقابت با یکدیگر دارند اما مهم ترین حسن Evernote به نسبت رقیب سرسختش، تا پیش از این، در دسترس بودن آن از هر دستگاهی که به اینترنت وصل میشد؛ بود. Evernote به راحتی برروی تمام سیستم عامل ها از ویندوز و OSx گرفته، تا اندروید و ویندوز فون و iOS و حتی برروی وب قابل دسترس بود، قابلیتی که تا حدود یک سال نیم پیش در OneNote وجود نداشت. اما مایکروسافت با تغییر سیاست هایش در یکی دو سال اخیر، تلاش کرده تا برای سیستم عامل های رقیب ویندوز و ویندوز فون نیز اپلیکیشن تولید و توسعه بدهد. به همین جهت مایکروسافت نیز سعی کرد تا OneNote را در رقابت با Evernote به طور کامل برروی تمام پلتفرم ها توسعه دهد و حالا مدت زیادی است که شاهد حضور OneNote در اندروید و iOS در کنار ویندوز و ویندوز فون هستیم.
از طرف دیگر، از نیمه جولای امسال، Evernote یک محدودیت خیلی مهم برروی سرویس خود اعمال کرد. بر این اساس کاربران نسخه رایگان تنها میتوانند دو دستگاه را به طور همزمان به اکانت Evernote خود وصل کنند. این مسئله باعث شد تا بسیاری از کاربرانی که از Evernote در بیشتر از دو دستگاه استفاده میکنند سعی در مهاجرت به سرویس رقیب یعنی OneNote کنند.
مایکروسافت نیز از اوایل امسال قابلیت مهاجرت تمام یادداشت ها از Evernote به OneNote را فراهم کرده. در این مطلب نیز، ما سعی داریم تا راحتترین روشی که برای انتقال تمام یادداشت ها از Evernote به OneNote وجود دارد را آموزش دهیم؛ با ما همراه باشید.
۱٫ ابتدا نسخه کامل و رسمی Evernote را دانلود و برروی کامپیوتر خود نصب کنید و حساب کاربری خود را وارد کنید.
۲٫ سپس دکمه Sync را فشار دهید و منتظر بمانید تا تمام یادداشت های شما برروی Evernote نسخه کامپیوترتان دانلود و بروز شوند.
۳٫ حال تمام یادداشت های خود را انتخاب کنید. برای راحتتر انجام دادن اینکار، میتوانید از دکمه Ctrl + A استفاده کنید. (برای راحتتر دیدن، برروی تصاویر کلیک کنید)
2
۴٫ سپس مانند تصویر زیر، به بخش File رفته و گزینه Export را انتخاب کنید و یادداشت ها را با فرمت .enex در یک جای دلخواه ذخیره کنید.
3

4.5

4

۵٫ حال برنامه رسمی انتقال یادداشت ها از Evernote به OneNote را که مایکروسافت به صورت رسمی آن را توسعه داده از اینجا دانلود کنید.
۶٫ سپس با اجرای برنامه، و شناساندن فایل .enex به آن؛ و نهایتا وارد کردن حساب کاربری مایکروسافت تمام یادداشت های خود را به OneNote انتقال دهید.

5

6

7

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هشت × 6 =